رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December
نماینده اتاق اصناف ایران در استان گیلان:

اقلام مورد نیاز ماه رمضان تامین شده است

نماینده اتاق اصناف ایران در استان گیلان ، شهر رشت گفت: اصلاح قانون مالیات های مستقیم مطلوب است اما تا زمانی که کسب و کار رونق نداشته باشد و درآمدی حاصل نشود، هر گونه افزایش مالیات برای اصناف مشکل ایجاد می کند.

” مهدی مایه ” افزود: بازار، سال گذشته از لحاظ فروش در شرایط و وضعیت مناسبی نبود. به دلیل حجم اندک مبادلات، پرداخت مالیات تا حدودی برای واحدهای صنفی سخت و دشوار بود، بنابر این رعایت انصاف و اجرای دقیق قانون برای پرداخت مالیات نخستین موضوع مهم برای این بنگاه‌ها است.

وی با بیان اینکه  دولت باید با اجرای برنامه‌هایی باعث سر و سامان بخشیدن و رونق دادن به بازار شود، تصریح کرد: اصناف با پرداخت مالیات مشکلی ندارند اما هنگام دریافت مالیات باید به رونق بازار و حجم خرید و فروش ها هم توجه کرد؛ بنابر این صنفی که خرید و فروش آن اندک است، توانایی پرداخت مالیات سنگین را ندارد.

مایه اظهار کرد: در سال ۹۵ درآمد اصناف هیچ گونه افزایشی نداشته و بازار خرید و فروش با رونق همراه نبود ؛ لذا افزایش مالیات اصناف باعث کاهش انگیزه برای کسب وکار می شود چرا که مالیات باید از درآمد گرفته شود و زمانی که درآمدی حاصل نشده و تغییری در درآمد ها نداشتیم، افزایش مالیات بی معنی است.

وی همچنین از حضور فعال بازرسی و نظارت اتاق اصناف رشت به مناسبت کنترل بر قیمت ها در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: کنترل و نظارت دقیق بر قیمت کالاها و خدمات صورت گرفته و خوشبختانه در تامین کالا و تهیه اقلام این ماه  مشکلی وجود ندارد .

اخبار مرتبط



بوکان تا قسمتی ابری
٣٩(°F)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۵.۵٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.۵٨(in)