رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹
  • الإثنين ۲ شوال ۱۴۴۱
  • 2020 Monday 25 May
تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و اشتغال ضروری است

برای تحقق شعار امسال، قوای سه گانه با تمام توان تلاش کنند

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر ضرورت ویژه دولت برای تحقق شعار امسال گفت: برای تحقق این شعار، قوای سه گانه باید با تمام توان تلاش کنند.

سید کاظم دلخوش در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: ایجاد امنیت غذایی و امنیتی و سیاسی برای بخش های مختلف در سال ۹۶ را یکی از ضرورت های حرکت در جهت تولید ملی و اشتغال دانست و گفت : جلوگیری از قاچاق کالاو ارز در کشور امسال باید با جدیت صورت گیرد چرا که ما  حدود  ۲۰  میلیارد دلار قاچاق کالا و ارز در کشور داریم و قوای سه گانه کشور باید در این زمینه توجه خاصی داشته باشند .

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین تشکیل کمیسیون ویژه تولید ملی و اشتغال را از ضرویات دانست و گفت :  تشکیل این کمیسیون می تواند به پیشبرد طرح ها و لوایح مربوط به تولید ملی و اشتغال کمک کند .

این نماینده مجلس همچنین اصلاح ساختار پولی کشور را  از ضرویات دانست و گفت :  نظام پولی  کشور متاسفانه بیمار است و سرمایه گذاران این بخش دارای مشکلاتی هستند که باید به آنها رسیدگی شود .

وی اصلاح ساختار نظام مالیاتی کشور ،  بسیج اشتغال افرینی ، توجه به صنایع کوچک متوسط و بزرگ و مشاغل خانگی ، حذف کارهای غیر ضرور دستگاه ها، جلوگیری از واردات غیر ضرور در کشور را مهم دانست و گفت: دولت و مجلس باید زمینه ارائه لایحه از سوی بخش خصوصی به مجلس را فراهم سازند .

دلخوش در زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی نیز  با شاره به اینکه هرچند دولت و مجلس در این زمینه قدم های خوبی برداشتند گفت : آنچه که مد نظر مقام معظم رهبری  در زمینه  اقتصاد مقاومتی بود،  در سال گذشته تحقق پیدا نکرد .

وی افزود: در زمینه تولید و اشتغال باید  قوای سه گانه کشور و دستگاهای مربوط به سرمایه گذاری ،  زمینه هایی را  فراهم سازند که سرمایه گذاران فراری نشوند .

اخبار مرتبط(°F)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)