رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
  • الخميس ۷ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Thursday 18 October

اتاق اصناف ایران با صدور بیانیه ای ، حمایت خود را از معرفی محمد شریعتمداری به عنوان وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت از سوی رئیس جمهور اعلام کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

حال که ملت بزرگ ایران زمین ، با حضور چشمگیر پای صندوق های رای ، مهر تایید دوباره ای بر استمرار حرکت دولت تدبیر و امید زده ، زمان آن فرا رسید است تا همگان به ویژه بخش خصوصی و مجلس محترم با همیتی ملی و دست در دست قوه مجریه تلاش مضاعفی برای حل مشکلات کشور به ویژه تولید و اشتغال و اعتلای ایران عزیز از مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی که موردتایید و تاکید مکرر مقام معظم رهبری است بنمایند.

آنچه ما را برآن داشته است تا از جناب آقای شریعتمداری گزینه پیشنهادی ریاست محترم جمهور برای احراز مسئولیت وزارت صنعت ، معدن و تجارت حمایت کنیم ، شناخت نقاط قوت و ضعف این بخش و آگاهی از خصوصیات و سوابق اجرایی بارز جناب آقای شریعتمداریست که ما را نسبت به رفع مشکلات امیدوار می سازد.

خواهران و برادران محترم نماینده!

امروزه صنعت ، معدن وتجارت کشور با موانع فراوانی روبرو است که حل آنها ، رشد پایدار و با ثبات صنعت و به تبع آن ایجاد اشتغال مولد و مانا برای خیل عظیم جوانان تحصیلکرده کشور را در پی خواهد داشت.

حل معضلاتی همچون نرخ بالای تامین مالی بخش ، ضرورت اتصال به زنجیره ارزش بین المللی ، ضرورت توجه به فناوری و نوآوری و ارتقای بهره وری ، ضرورت یکپارچگی سیاست های صنعتی و تجاری ، ضرورت اصلاح نظام توزیع کالا و خدمات که به تبع آن کاهش بهای تمام شده و افزایش کیفیت و بهره وری  را در پی خواهد داشت و … نیازمند بهره گیری از فردی شاداب ، پرتلاش ، صادق و کاردانی است که بتواند با عزمی جهادی و ایجاد فرایندهای صحیح کاری و سیستمی و نهادینه کردن آن در کل وزارتخانه ، علاوه بر تسهیل گری در امور و کاهش تصدی گری دولت ، شرایط بالندگی بخش خصوصی توانمند و علاقمند به اعتلای کشور عزیزمان را فراهم نماید.

عزیزان نماینده !

آقای شریعتمداری با داشتن صبغه و سابقه وزارت بازرگانی، عضویت در شورای راهبردی روابط خارجی و همچنین عضویت در مجمع عمومی بانک مرکزی ، علاوه بر شناخت راهکارهای اجرایی برای حل معضلات پیش گفته و نگاه توسعه ارتباطات بین المللی که از تاکیدات رهبر معظم انقلاب نیز می باشد، می تواند ورود صنعت،معدن و تجارت ایران به شبکه ارزش بین المللی ، جذب سرمایه گذاری خارجی و در پی آن توسعه با ثبات صنعتی را محقق نماید. از سوی دیگر دیدگاه مبتنی بر نوآوری و فناورانه ایشان که پیشتر در تهیه لایحه قانون تجارت الکترونیکی، صدور گواهی امضای دیجیتال و … به متصه ظهور رسیده است ، برای تغییر رویکرد صنعت، معدن و تجارت به عنوان بخش قابل توجهی از اقتصاد، از “اقتصاد مبتنی بر منابع” به “اقتصاد دانش بنیان” می تواند نقش موثری ایفا نماید. از سویی دیگر، تجارب جناب شریعتمداری در حوزه های توسعه صادرات ، نوین سازی تجارت و توجه به سرمایه های خرد برای مشارکت اقتصادی، قابلیت هایی است که علاوه بر زمینه سازی برای هدایت و جذب سرمایه های مادی و معنوی، سخت افزاری و نرم افزاری به تولید و تجارت و عرضه و نمایش صنعت،معدن و تجارت به مخاطبان به ویژه سرمایه گذاران داخلی و خارجی را فراهم نماید.

از این رو ما فعالان بخش خصوصی همگام با ملت شریف ایران، ضمن اعلام پشتیبانی همه جانبه از دولت دوازدهم و امیدواری به اتخاذ تدابیر لازم از سوی این دولت برای رفع مشکلات و معضلات عدیده بخش خصوصی، از جناب آقای شریعتمداری برای مسئولیت وزارت صنعت،معدن و تجارت حمایت می کنیم و از نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم تا به ایشان به اتفاق آراء رای اعتماد دهند.

 

منبع:اتاق اصناف ایران

اخبار مرتبطبوکان لطیف
۶٨(°F)
وزش باد آرام
فشار ٢۵.۶٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۵.۶٩(in)