رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
  • الخميس ۷ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Thursday 18 October
رئیس اتاق اصناف ایران تأکید کرد:

رفع مشکلات اقتصادی با تکیه بر توان داخلی

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: مشکلات اقتصادی مملکت با تکیه بر توان و مزیت های داخلی رفع خواهد شد.

علی فاضلی در برنامه «روز از نو» رادیو اقتصاد ضمن اشاره به بحث خروج آمریکا از برجام افزود: بود و نبود این کشور در توافقنامه برجام خیلی به حال مردم و نظام جمهوری اسلامی تفاوتی ندارد.

وی همچنین اظهارداشت: دولت آمریکا از روزهای آغازین انقلاب سرناسازگاری با ایران داشته و در این مسیر برای از پای درآوردن نظام اسلامی از هیچ ترفند، تحریم و فشاری فروگذار نکرده است.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: برای رفع مشکلات داخلی کشور ضمن تقویت خودباوری در جامعه باید به مزیت های داخلی تکیه کرد.

وی در ادامه افزود: برای رفع چالش های اقتصادی نگاه ها باید به درون کشور باشدنه به بیرون از مرزها!.

فاضلی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: دولت امسال بنا دارد بخش غیر دولتی را در تمامی حوزه های اقتصادی کشور بیش از گذشته تقویت کند.

وی در مصاحبه با رادیو اقتصاد گفت: تقویت بخش خصوصی در کشور به نفع اقتصاد، نظام، مردم و کشور است.

رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه لازمه تحقق شعار سال یعنی حمایت از کالای ایرانی را تامین و تقویت بنگاه های تولیدی کوچک و متوسط در کشور برشمرد و افزود: این بنگاه‌ها طیف وسیعی از فعالیت‌های خانگی تا امور تولیدی و خدماتی را دربر می‌گیرند بنابراین می طلبد به معنای واقعی از این واحدها حمایت جدی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان مهمترین بحث در ایجاد اشتغال، افزایش بهره‌وری و رشد اقتصادی قلمداد می شوند. وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: خوشبختانه در تعامل با دولت مقرر شد اتحادیه های صنفی از جمله افراد حقیقی و حقوقی برای تامین ارز مواد اولیه، ماشین آلات، مواد جانبی و کالاهای مصوب و ثبت سفارش از ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی استفاده کنند.

فاضلی افزود: بر اساس تصمیم اخیر کارگروه تنظیم بازار مقررشد تمامی اتحادیه ها از ارز با نرخ مصوب استفاده و هیچ محدودیتی برای ثبت سفارش این واحدها وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اگر اتحادیه های صنفی در گمرکات مشکلی برای ثبت سفارش داشته باشند می توانند این موضوع را به اتاق اصناف اطلاع دهند و با هماهنگی که با مرکز توسعه صادرات انجام گرفته برای رفع مشکل آنان اقدام خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف ایران در مورد افزایش قیمت کالا نیز به رادیو اقتصاد اظهارداشت: این اتاق اسفندماه سال گذشته با صدور بخشنامه و دستور العملی هرگونه افزایش قیمتی را تا پایان فروردین ماه سال حاری در کشور منع کرد.

وی اذعان داشت: بطور قطع و یقین در بحث افزایش قیمت ها باید تجدید نظر کرد چرا که وقتی دستمزد کارگران ۱۹.۵ درصد اعلام می شود این موضوع بدون شک بر روی سرانه بخش تولید و خدمات تاثیر مستقیم خواهد گذاشت.

فاضلی همچنین در پاسخ به این پرسش که بازار کشور امروز در بحث تامین کالا با مشکل مواجه است، گفت: خیر، در حال حاضر هیچ گونه مشکلی در بحث عرضه و تامین کالا در مملکت وجود ندارد.

وی در ادامه ضمن اشاره به وجود ۶۵۰ هزار بنگاه صنفی کوچک و متوسط در بخش تولید کشور افزود: این بنگاه ها از توان لازم برای تامین بخش عمده ای از نیازهای داخلی برخوردارند.

اخبار مرتبطبوکان لطیف
۶٨(°F)
وزش باد آرام
فشار ٢۵.۶٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۵.۶٩(in)