رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۲۱ صفر ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 21 October

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی برای دومین سال متوالی رتبه برتردر هفتمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت در سال ۹۷ را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، جعفرصادق اسکندری با ابراز خرسندی از کسب رتبه برتر سازمان صنعت، معدن و تجارت برای دومین سال متوالی در حوزه پژوهش توسط وزارت متبوع اظهار کرد: یکی از دلایل این موفقیت، انجام فعالیت‌های پژوهشی و مطالعاتی در راستای رفع مسائل مبتلا به بخش صنعت، معدن و تجارت استان بوده است.

وی تصریح کرد: علاوه بر آن، ایجاد هماهنگی و ارتباط میان واحدهای فنی مهندسی و تشکل‌های مربوطه با بخش صنعت، معدن و تجارت با توجه به زمینه‌ها و رشته‌های تخصصی و حمایت از توسعه شرکت‌های خدمات فنی مهندسی از سایر اقدامات این اداره برای کسب رتبه برتر کشوری بوده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی افزود: این اداره اقدام به راه‌اندازی واحدهای تحقیق و توسعه و برنامه‌ریزی در راستای تقویت واحدهای تحقیق و توسعه تشکیل دفاتر کار آفرینی تخصصی در دانشگاه‌ها کرده و حتی به رتبه نخست کشوری در زمینه تحقیق و توسعه دست یافته است.

وی با اشاره به ارتباط صنعت با دانشگاه با انعقاد قرارداد تحقیقاتی بین دانشگاه‌های استان و واحدهای صنعتی مستقر در آذربایجان‌غربی در راستای اجرای بند س ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید بیان کرد: همچنین شناخت عارضه‌ها و مشکلات موجود در بخش در دستور کار قرار گرفته و این استان در زمینه اجرای بند س ماده ۳۱ قانون رفع موانع تولید در کشور، پیشرو بوده است.

اسکندری از فراهم کردن زمینه‌های آموزش لازم از طریق ایجاد فرهنگ و باور بهره‌وری با برگزاری دوره‌ها و همایش‌ها خبر داد و افزود: علاوه بر آن ضمن برگزاری ۵۲ هزار و ۹۸۰ نفر ساعت، کارگاه‌های بهره‌وری در بخش صنعت و معدن برای بهره‌برداری بیش از ۶۴۰۰ نفر شرکت کننده از واحد های صنعتی و معدنی در تمام شهرستان‌های شمال، جنوب و مرکز استان برگزار و مقام نخست در بهره‌وری بخش در بین سازمان‌های تابعه را کسب کرد.

وی بیان کرد: اداره آموزش، پژوهش و فناوری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی همواره از تشکیل و توسعه شرکت‌های دانش بنیان از طریق راه‌اندازی و راهبری شرکت‌های کارگزاری و برنامه‌ریزی در راستای تبدیل واحدها به واحدهای دانش بنیان حمایت کرده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌غربی گفت: از سوی دیگر طرح‌های چهارگانه وزارت متبوع پسا دکتری، فرصت مطالعاتی، حمایت از پایان نامه‌ها و طرح فاجد را اجرا کرده است.

وی بیان کرد: همچنین حمایت از حقوق مالکین فکری و صنعتی کشفیات علمی و فناوری‌های صنعتی، اختراعات طرح‌های صنعتی نو و برندهای تجاری در سطح استان، کتاب های چاپ شده، همایش ها و سمینارها، صدور جواز و پروانه مراکز پژوهش صنعتی و معدنی، تهیه نیازسنجی بخش صنعت، معدن و تجارت، حمایت از پایان نامه های ارشد برای نخستین بار در استان از سایر علل انتخاب این سازمان به عنوان سازمان برتر در حوزه پژوهش بوده است.

اخبار مرتبطبوکان لطیف
۶۶(°F)
وزش باد ۴(mph)
فشار ٢۵.۶٢(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 1-Low
رطوبت ٢۵.۶٢(in)