رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • الأحد ۱۵ شعبان ۱۴۴۰
  • 2019 Sunday 21 April

فصل تجارت – قیمت گوشت طی چند هفته اخیر به دلیل قاچاق و کمبود دام روند رو به رشدی گرفته است و مشخص نیست این افزایش قیمت چه زمانی فروکش خواهد کرد.

فعالان این بخش افزایش نرخ ارز و خروج غیرقانونی دام زنده از مرز‌های غربی و جنوبی کشور را از جمله دلایل این افزایش قیمت عنوان می‌کنند.
منصور پوریان رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور در این باره با بیان اینکه قیمت‌های گوشت قرمز در سطح بازار، قابل قبول نیست، گفته بود: همه اصناف با قیمت فعلی گوشت قرمز مخالف هستند.
رئیس شورای تأمین کنندگان دام کشور با بیان اینکه قاچاق دام به‌ویژه دام‌های مولد به‌صورت گسترده در حال انجام است، اظهار کرده بود: همزمان با ممنوعیت صادرات، پدیده شوم قاچاق در دام ایجاد شد، برای جلوگیری از قاچاق باید ممنوعیت صادرات برداشته شود.
از طرفی علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی پیش تر در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان گفته بود: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مقدار دام پیش بینی شده برای سال ۹۷ در حال اتمام است همچنین به دلیل ذبح‌های زیادی که در اعیاد صورت گرفته همه بر بازار تاثیر گذاشته است.
ملکی اظهار کرده بود: تمام مسائل و کمبود‌ها در این زمینه را به مسئولان انتقال دادیم و آن‌ها باید چاره‌ای برای این مسئله بیاندیشند.
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی خاطرنشان کرده بود: اگر جلوی قاچاق دام گرفته نشود باید در انتظار افزایش قیمت بیشتر باشیم.
هر چند فعالان این بخش نسبت به کمبود دام هشدار داده بودند اما، ظاهرا این هشدار‌ها کارساز نبوده به دلیل اینکه اقدام عاجلی از سوی مسئولان صورت نگرفته و یا اقدامات کافی نبوده و نتوانسته روند افزایشی قیمت را متوقف کند.
اکنون که دلایل افزایش قیمت از سوی فعالان این بخش به روشنی اعلام شده باید به انتظار اقدامات مسئولان در این زمینه نشست و دید آیا قیمت گوشت سرانجام کاهشی خواهد شد یا همانند قیمت مرغ روند افزایشی ادامه خواهد داشت.

اخبار مرتبطبوکان لطیف
۴٢(°F)
وزش باد ٧(mph)
فشار ٢۵.۴٣(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.۴٣(in)