رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸
  • الخميس ۲۵ جماد ثاني ۱۴۴۱
  • 2020 Thursday 20 February

به گفته رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران، بر اساس حکم دیوان عدالت اداری، در حال حاضر عکسبرداری برای کارت ملی هوشمند در ادارات ثبت احوال و پست غیرمجاز است ضمن اینکه درصدد حذف عکاسی توسط دفاتر پیشخوان و پلیس+۱۰ نیز هستیم.

منوچهر باستانی موغاری رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران در این خصوص به خبرنگار «پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران» گفت: در گذشته برای صدور کارت ملی هوشمند در دفاتر پیشخوان و ثبت احوال از متقاضیان عکس گرفته می شد که گلایه هایی از سوی مردم داشت اما اکنون با حکم دیوان عدالت اداری قرار شده تا عکس های کارت ملی صرفا در عکاسی ها گرفته شود.

باستانی اضافه کرد: هم اکنون حکم ممنوعیت عکاسی در ادارات پست و ثبت احوال قطعی شده و درصدد آن هستیم تا عکاسی در دفاتر پیشخوان و پلیس+۱۰ را نیز ممنوع کنیم.

این برنامه که حدود ۳ سال است در دستور کار اتحادیه قرار گرفته است؛ امروز با تلاش های فراوانی که از سوی اتاق اصناف ایران صورت گرفت، عکاسی در ثبت احوال و پست ممنوع شد. چندی پیش هم با اتاق اصناف ایران و وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران جلساتی را برگزار کردیم که خوشبختانه شاهد نتایج مثبت آن هستیم.

به گفته رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران، بحث ممنوعیت عکاسی توسط ادارات ذکر شده متعلق به تهران نیست و قرار است در سراسر کشور پیگیری و اجرایی شود. البته زمان دقیقی برای حذف عکاسی در دفاتر پیشخوان دولت و پلیس+۱۰ نداریم اما منتظر هستیم تا پس از طی مراحل قانونی ، از سوی اتاق اصناف ایران حکم قطعی صادر شود.

اخبار مرتبط(°F)
وزش باد (mph)
فشار (in)
محدوده دید (mi)
اشعه فرابنفش -
رطوبت (in)