رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
  • الإثنين ۱۱ ربيع ثاني ۱۴۴۱
  • 2019 Monday 9 December

رئیس اتاق اصناف ایران بر ضرورت تسریع در رفع موانع خروج صنوف آلاینده از شهرها در کشور تاکید کرد.

علی فاضلی افزود: بر اساس بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها ، بنگاه های مزاحم و آلاینده باید از شهر خارج و در شهرک های اقماری ساماندهی شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری ها مکلفند تسهیلات و بسترهای لازم را برای خروج این دسته از واحدها در جامعه فراهم کنند، اظهار کرد : این طرح از سال ۱۳۷۱-۱۳۷۰ در کشور آغاز شده است و همچنان ادامه دارد.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت : صنوف آلاینده و مزاحم باید به شهرک های اقماری هدایت و ساماندهی شوند به شرط اینکه حمایت های لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه بنگاه های کوچک و متوسط ؛ ثروت و سرمایه ملی کشور هستند، افزود: تسهیلات و تمهیدات ویژه ای برای این واحدها منظور شود.

فاضلی بیان کرد : متاسفانه واحدهایی که تاکنون در شهرهای ایران به شهرک های اقماری هدایت و مستقر شدند هیچگونه تسهیلات و تمهیداتی برای آنان منظور نشده بلکه شهرک ها تنها با سرمایه همین واحدها ساخته شده اند.

وی افزود : اغلب این واحدها ؛ تولیدی و خدمات فنی هستند و سرمایه چندانی ندارند.

رئیس اتاق اصناف ایران گفت : اجرای این طرح با مشکلاتی چون نبود زیرساخت‌ها، تامین زمین، اعتبارات، ارائه نشدن تسهیلات لازم به واحدهای صنفی مشمول و غیره مواجه است به طوری‌که در سایه نبود این تسهیلات بسیاری از بنگاه‌های مشمول مجبور به تعطیلی، تغییر شغل شدند و حتی به مشاغل کاذب و غیرمولدی چون دلالی رو آورده‌اند.

وی گفت : اجرای طرح به حمایت از بنگاه‌ها و واحدهای صنفی مشمول نیاز دارد چراکه از بسیاری صنوف حمایتی صورت نگرفته است و این بنگاه‌ها مجبور به تغییر شغل شدند و به سمت دلالی و کارهای غیرمفید رفته‌اند که این مشاغل کاذب و غیرمولد نیز می‌تواند ضربه ای به وضعیت اقتصادی کشور باشد.

فاضلی گفت : با اجرای این طرح در صورت حمایت از بنگاه‌های مشمول موافق هستیم , ایجاد شهرک تخصصی برای بنگاه‌های تولیدی در تقویت تولید داخلی و خودکفایی اقتصادی مملکت بسیار نقش آفرین و موثر است.

اخبار مرتبطبوکان تا قسمتی ابری
٣٩(°F)
وزش باد ٩(mph)
فشار ٢۵.۵٨(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 0-Low
رطوبت ٢۵.۵٨(in)