رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
  • الإثنين ۱۲ جماد ثاني ۱۴۴۰
  • 2019 Monday 18 February

عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران گفت: بررسی نقایص قانون نظام صنفی و مصوبه دو دوره ای شدن حضور اصناف در انتخابات و دیگر موارد از مسائلی هستند که مشکلاتی را برای اصناف به همراه داشته اند و پیگیر حل این موارد هستیم.

رسول جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار اصناف ایران افزود: پیگیر مطالبات اصناف کشور هستیم و مسائل را دسته بندی کرده ایم تا بتوانیم مطالبات را در زمینه های مختلف پیگیری کنیم و ایراداتی که در قانون نظام صنفی از گذشته بوده و مباحث ۲ دوره متوالی در انتخابات صنفی و منع اصناف در انتخابات شوراها که باعث تضعیف حقوق و جایگاه اصناف در عرصه شهری و سیاسی شده را دنبال خواهیم کرد.
وی تصریح کرد:جامعه صنفی بزرگترین تشکل مردم نهادکشوراست که کمتر مورد توجه قرار گرفته و نباید مشکلاتی مانند گرانی به نام اصناف تمام شود چرا که که اصناف آخرین حلقه توزیع کشور هستند.
جهانگیری افزود: اصناف باید به جایگاه واقعی خود باز گردند و حذف اصناف از گردونه شورای شهر مساله کمی نیست و این حق را باید برای اصناف قائل می شدند که با شرط حضور اصناف نهایت با استعفاء ۶ ماه و اگر موفق به حضور در شورا نمی شدند از گردونه انتخابات کنار بروند و به موقعیت قبلی کار خود بازگردند.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف ایران اظهارکرد: برای حل موضوعات حوزه مجلس نیاز به یک نماینده پارلمانی قوی و توانمند داریم که بتواند با دایره حقوقی هماهنگ باشد و موضوعات مرتبط به اصناف را پیگیری نماید.
وی تاکید کرد: در دیگر موارد نیز از نمایندگان اصناف کمک فکری خواهیم گرفت و موضوعات را با خرد جمعی حل خواهیم کرد و با دید تعامل و همکاری با دولت مسائلی که در قانون نظام صنفی، کسب وکارهای نوین و مباحث مالیاتی داریم را بررسی و راهکار مناسب در نظر خواهیم گرفت.

اخبار مرتبطبوکان تا قسمتی ابری
۴٢(°F)
وزش باد آرام
فشار ٢۵.۴۴(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 3-Moderate
رطوبت ٢۵.۴۴(in)