آرشیو اخبار
کد خبر : 2672
پنجشنبه - ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵

آگهی فراخوان انتخابات اتحادیه خیاطان

احتکار به زودی موضوعیت خود را از دست می‌دهد

اتاق اصناف بوکان – قبله در گفتگو با شاتا ارزش کل کشفیات را به میزان ۲۵۴ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت:با توجه به بهره برداری از فاز دوم سامانه جامع انبار وشفاف شدن ثبت کالاها ،به تدریج احتکار موضوعیت خود را از دست می دهد..

وی در خصوص اقدامات صورت گرفته در این حوزه نیز توضیح داد: با اقدامات انجام شده، نقشه حرکت کالا برای سیاستگذاری و تصمیم‌گیری مشخص است و در این مسیر کالا در کوتاه‌ترین و بهینه ترین زمان ممکن به دست مصرف کننده خواهد رسید.

وی با تاکید بر اینکه در ۱۸ ماه گذشته بیش از ۵۱۰ هزار انبار شناسایی شده است، گفت: ۹۰ درصد بارنامه هایی که از مبادی و مقاصد صادر می شود، از سامانه جامع انبارها استعلام می شود و اگر انباری در این سامانه ثبت نشود ، محتویات انبار ، اختفا و احتکار محسوب می شود و به این طریق عملا بخش مهمی از جریان گردش کالا شناخته شده و در نهایت زمینه برای پیشگیری از سوء استفاده افراد متخلف و سودجو در حوزه قاچاق کالا فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه موضوع بازرسی از انبارها به عنوان وظیفه نظارتی سازمان‌های مسئول همواره در جریان است، گفت: در ماه های اخیر به لحاظ مشکلات ارزی و به تبع آن کاهش یا عدم عرضه کالاهای حساس ، ضروری و مورد نیاز عمومی توسط تولید کنندگان و عرضه کنندگان ، با تشکیل ستاد مبارزه با احتکار و اختفا شدت یافته است .

قبله گفت: موضوع بازرسی از انبارها به عنوان وظیفه نظارتی سازمان های مسمول همواره در جریان بوده است اما در ماه های اخیر به لحاظ مشکلات ارزی و به تبع آن کاهش یا عدم عرضه کالاهای حساس، ضروری و مورد نیاز عمومی توسط تولید‌کنندگان و عرضه کنندگان با تشکیل ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفا ، این امر شدن یافته است.

او افزود: آمارهای موجود بیانگر ان است که طی ۵ ماه اول سال جاری بیش از ۱۵۷ هزار فقره بازرسی انجام شده که به تشکیل ۴۱۲۰ مورد پرونده منجرشده است.

لازم به توضیح است با ابلاغ وزیر صنعت، معدن و تجارت ، ستاد تشدید مبارزه با احتکار و اختفا با مسئولیت معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت و عضویت سازمان تعزیرات حکومتی، معاونت اقتصادی وزارت اطلاعات، گمرک جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده است.

لوازم خانگی و آرایشی و بهداشتی در صدر کالاهای قاچاق مکشوفه

اتاق اصناف بوکان – به گزارش شاتا، وزیر صنعت ، ‌معدن و تجارت طی گزارشی عملکرد مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه طی شهریورماه سال ۱۳۹۷ را به رییس جمهور ارایه داد .

بر اساس گزارشی از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، تعداد ۲۸ هزارو ۳۲۵ مورد بازرسی از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه صورت گرفته و از این ناحیه ۶۰۶ پرونده تخلف به ارزش بیش از ۵۱۲۷ میلیارد ریال تشکیل و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

همچنین در بازه زمانی مورد اشاره، استان تهران با ۴ هزار و۲۵۱مورد بازرسی و ۸۴ مورد تشکیل پرونده و استان البرز با بیش‌از ۵۰۳۱ میلیارد ریال ارزش کالای قاچاق مکشوفه، بالاترین عملکرد را در بین استان ها داشته اند.

بیشترین ارزش ریالی کالاهای قاچاق مکشوفه نیز به ترتیب مرتبط با گروه های لوازم خانگی با ۳۰۰۶ میلیارد ریال، لوازم آرایشی و بهداشتی با ۱۹۰۴ میلیارد ریال، مواد خوراکی و صنایع غذایی با ۱۰۳ میلیارد ریال، لوازم ‌یدکی با ۶۰ میلیارد ریال و سیگار، توتون، تنباکو و محصولات دخانی با ۳۳ میلیارد ریال است.

 

حمایت از کالای ایرانی

توجه به نماد اعتماد الکترونیکی هنگام خرید کالا

کمبود کالا نداریم، مردم را نترسانید.

محمود هاشمی گفت: برای مثال مسئله پوشک تیتر اخبار شد و همه کسانی را که شاید حتی نیازی به این کالا نداشتند را نیز نگران کرد. اما این کار درست نیست و جو باید آرام نگه داشته شود تا مردم از نظر روانی آرامش داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وی در ادامه با تاکید بر این که از نظر ذخایر کالاهای اساسی در استان‌ها مشکلی نداریم، اظهار کرد: تاکنون هیچ موردی مبنی بر این که متقاضی به فروشگاه برود و کالای مورد نیازش را پیدا نکند، وجود نداشته است؛ بنابر این با توجه به این که فعلا در ذخایر و در عرضه کالاهای اساسی مشکلی نداریم، نباید جو ایجاد کنیم و مردم را به خرید بیش از نیازشان تحریک کنیم.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به این که اتفاقات مریوان باعث شد دولت و ملت هوشیار شوند و اجازه ندهند هر محصولی از کشور خارج شود، گفت: باید صادرات کالاهای اساسی را متوقف کنیم و اجازه ندهیم اجناس‌مان را مفت ببرند.

هاشمی افزود: گرانی ارز باعث شده صادرات اجناس در بنادر آزاد و مرزها به نفع همسایگان شود.

سود امسال سهام عدالت به ۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌رسد

اتاق اصناف بوکان – داوود خانی، معاون سازمان خصوصی سازی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به سود نقدی ۳۸۰۰ میلیارد تومانی سهام عدالت در پایان سال مالی ۹۵ و توزیع آن در سال گذشته، گفت: تاکنون سود نقدی مجامع سال مالی ۹۶ سهام عدالت به حدود ۴ هزار میلیارد تومان رسیده و انتظار می‌رود، با احتساب سود نقدی مجمع امسال هلدینگ پتروشیمی خلیج ‌فارس این رقم مطابق با رویه‌های سودآوری شرکتهای مشمول به ۵ هزار میلیارد تومان در سال جاری افزایش یابد.

وی افزود: سازمان خصوصی‌سازی هم‌اکنون مجوز توزیع سود نقدی را برای مشمولان سهام عدالت در اختیار داشته که با توجه به فرصت هشت ماهه شرکت‌های سرمایه‌پذیر، سهام عدالت برای واریز سود نقدی و همچنین امکان جمع‌آوری این سود برای رسیدن به ارقام قابل توجهی که بتوان میان مشمولان سهام عدالت توزیع کرد، باید منتظر ماند.

خانی در برابر این پرسش که چرا با وجود اعلام شماره شبای بانکی اغلب مشمولان سهام عدالت به سازمان خصوصی‌سازی اما همچنان عده بسیاری از دستیابی به سود نقدی مجامع سال مالی ۹۵ محروم هستند، عنوان کرد: هر یک از مشمولانی که در ۶ اردیبهشت ماه امسال شماره شبای حساب بانکی آن‌ها از سوی سامانه سهام عدالت تأیید شده، توانسته در خرداد ماه سال جاری سود نقدی سهام عدالت خود را برای دوره عملکردی سال مالی ۹۵ دریافت کند.

وی ادامه داد، پس از آن تاریخ نیز شورای عالی اصل ۴۴ قانون اساسی درباره تعیین تکلیف مابقی مشمولان سهام عدالت و همچنین امکان تأمین منابع سود نقدی برای پرداخت به مشمولان و اینکه سازمان خصوصی‌سازی مجبور به دپو کردن سود نقدی جامانده‌های از پرداخت سود سهام عدالت است باید تصمیم بگیرد.

وی با انتقاد از مشمولانی که با وجود تعیین دوره زمانی مشخص برای ارائه کد شبا به سامانه سهام عدالت اما اقدام به اعلام این کد در آخرین دقایق باقی‌مانده تا به روز رسانی فنی سامانه سهام عدالت می‌کنند، عنوان کرد: به زودی پس از اخذ مجوز از شورای عالی اصل ۴۴ و تعیین ضرب‌الاجلی مشخص برای آن دسته از افرادی که هنوز کد شبای حساب بانکی خود را وارد سامانه سهام عدالت نکردند، در مورد مشمولان جامانده از دریافت سود نقدی دوره عملکردی سال مالی ۹۵ تنها برای یک نوبت امکان پرداخت سود تجمیعی وجود خواهد شد که به نظر می‌رسد این کار فرایند دو ماهه خواهد داشت.

برگزاری نمایشگاه پاییزه در شهرستان بوکان

🌺🌺مکان پارک ساحلی شهرستان بوکان🌺🌺
🌺تاریخ نمایشگاه ۹۷/۶/۱۵ لغایت ۹۷/۶/۲۷🌺

🌺 جهت رزرو غرفه و عقد قرارداد به ساختمان اتاق اصناف واقع در کوچه سینما اتاق ۱۰۵ و یا با شماره موبایل ۰۹۳۵۴۴۲۰۸۰۸ تماس حاصل فرمایید.🌺
🌺نماینده هیات امنای اتاق اصناف : اسماعیل کهریزه :   ۰۹۳۵۴۴۲۰۸۰۸🌺
🌺مجری نصب و راه اندازی سازه نمایشگاهی: کاوه صناعتی: ۰۹۱۴۲۰۸۹۹۵۴🌺

دانشگاه علمی کاربردی بوکان بدون کنکور دانشجو می پذیرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران:

صادرات شیرخشک برای حمایت از تولیدات لبنی داخلی ممنوع است/ قیمت گوشت افزایش پیدا می‌کند

به گزارش مهر، کریم ذوالفقاری بعد از ظهر دوشنبه در نشست استاندار با صاحبان صنایع کشاورزی صنعتی و گردشگری فیروزکوه طی سخنانی اظهار داشت: با توجه به اینکه هم اکنون ۵۰ درصد تولید آبزیان استان تهران و همچنین ٣٢ میلیون قطعه ماهی زینتی آب شور و شیرین توسط شهرستان فیروزکوه تأمین می شود، حمایت سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از طرح های سرمایه گذاری شیلات را در این شهرستان اعلام می کنیم.

ذوالفقاری در ادامه با بیان اینکه به منظور حمایت از تولیدکنندگان محصولات لبنی صادرات شیرخشک توسط دولت ممنوع اعلام شده است افزود: شیرخام با قیمت ١٨٠٠ تومان با درصد چربی مناسب توسط واحدها خریداری خواهد شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران در خصوص تغییر کاربری محدوده های اطراف روستاها اظهار داشت: مبنای اصلی جلوگیری از توسعه محدوده ها است و اجازه نمی دهیم اراضی کشاورزی تغییر کاربری پیدا کنند.

رییس  سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه در حال حاضر قیمت ١٩ تا ٢٢ هزار تومان برای خریداری دام زنده در نظر گرفته شده است بیان داشت: به دلیل شرایط تهیه علوفه و ذرت، قیمت گوشت افزایش پیدا می کند و سیاست سازمان جهاد کشاورزی جلوگیری از این افزایش قیمت است و بر این اساس برای تنظیم بازار محبور به واردات شدیم و در شرایط غیر ضروری اصل حمایت جهاد کشاورزی از تولید و ظرفیت داخل است.