رفتن به بالا

پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف شهرستان بوکان

تعداد اخبار امروز : 0 خبر


  • پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷
  • الخميس ۷ صفر ۱۴۴۰
  • 2018 Thursday 18 October
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی:

۴۱ هزار مورد نظارت و بازرسی در آذربایجان‌غربی انجام شد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در بازه زمانی اجرای طرح هفت بهمن سال گذشته تا بیست و هشتم فروردین امسال، تعداد ۴۱ هزار و ۷۳۱ مورد بازرسی در استان صورت گرفته است.

اتاق اصناف بوکان – به گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی، جعفرصادق اسکندری با اشاره به اینکه در بازه زمانی هفت بهمن سال گذشته تا بیست و هشتم فروردین امسال تعداد ۴۱ هزار و ۷۳۱ مورد بازرسی در استان صورت گرفته است اظهار کرد: در این زمینه یک هزار و ۶۰۷ پرونده تشکیل و یک هزار و ۸۱۵ تخلف کشف شد و ارزش ریالی پرونده‌ها ۴۳ میلیارد و ۷۱۷ میلیون و ۵۵۸ هزار و ۱۸۷ ریال بوده و به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده است.

وی افزود: بیشترین بازرسی‌ها در این طرح، به ترتیب مربوط به انواع نان با ۱۶ درصد، پوشاک و کیف و کفش با ۱۲ درصد، مواد پروتئینی ۹ درصد و بقیه، سایر کالا و خدمات را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی بیان کرد: بیشترین تخلفات پس از سایر کالا و خدمات نیز به ترتیب مربوط به پوشاک و کیف و کفش با ۲۵ درصد، انواع نان ۱۳درصد و خدمات عمومی ۱۲درصد را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مدت زمان مذکور تعداد ۱۱۰۱ مورد شکایات قابل پیگیری اخذ شده است افزود: از مجموع شکایات دریافتی ۶۸ درصد به صورت تلفنی، ۲۴ درصد حضوری، هشت درصد کتبی و تعداد ۵۵۸ مورد نیز گزارش ناظران افتخاری دریافت بوده است.

اسکندری تصریح کرد: از مجموع شکایات قابل پیگیری ۳۹ درصد متخلف، ۵۲ درصدغیر متخلف و ۹ درصد نیز در مرحله بررسی است.

وی با اشاره به فراوانی شکایات اخذ شده کالایی اظهار کرد: در این رابطه ۷۶ درصد گزارش کالایی اخذ شده که از این تعداد ۲۰ درصد مربوط به انواع نان،۱۰ درصد پوشاک، سه درصد تخم مرغ و بقیه سایر کالاها را شامل می‌شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با اشاره به فراوانی گزارشات اخذ شده خدماتی بیان کرد: در این زمینه نیز ۲۴ درصد گزارش خدماتی اخذ شده که از این تعداد ۱۲ درصد مربوط به رستوران‌های غذاخوری، ۹ درصد مشاورین املاک و بقیه، سایر موارد را شامل می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح تنظیم میوه شب عید و با اشاره به اینکه میزان سهمیه جذب شده پرتقال این استان یک هزار و ۷۸۹ تن بود افزود: از این میزان ۶۲۵ تن در مرکز استان و یک هزار تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده و میزان باقیمانده بدون سورت حدود ۱۶۴ تن بوده است.

اسکندری گفت: میزان سهمیه سیب درختی این استان نیز ۸۴۰ تن بوده که از این میزان ۳۰۰ تن در مرکز استان و ۴۵۱ تن به شهرستان‌های تابعه استان توزیع شده است .

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی با بیان اینکه قیمت سیب درختی طرح تنظیم میوه شب عید درب سردخانه ۱۵ هزار ریال و مصرف کننده ۱۸ هزار ریال بوده است افزود: قیمت پرتقال تنظیم بازار درب سردخانه نیز ۱۲ هزار و مصرف کننده ۱۵ هزار ریال بوده است.

وی تصریح کرد: هم اکنون تعداد ۴۶۰ عامل مجاز میوه طرح تنظیم بازار در سطح استان فعال بوده که از این تعداد ۱۰۰ عامل توزیع مربوط به مرکز استان و بقیه، شهرستان‌های تابعه را شامل می‌شود.

اسکندری بیان کرد: هم اکنون تعداد ۱۴۱ نفر بازرس و کارشناس در سطح استان در طرح نظارتی نوروز فعال هستند.

وی اظهار کرد: در طول طرح کشیک‌های مستقر در نمایشگاه‌های فروش بهاره و فروشگاه‌های بزرگ و محل‌های عرضه تنظیم میوه شب عید به ویژه در سردخانه، به صورت فعال از ساعت ۳۰/۷ صبح تا ۱۷ عصر حضور دارند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: علاوه بر آن، تعداد ۴۷۰ مورد بازرسی به صورت تیم مشترک با دستگاه‌های ذیربط از جمله اداره کل تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل استاندارد، اداره میراث فرهنگی و گردشگری، اتحادیه‌ها و اتاق اصناف از واحدهای صنفی و غیر صنفی صورت گرفته است.

اخبار مرتبطبوکان لطیف
۶٨(°F)
وزش باد آرام
فشار ٢۵.۶٩(in)
محدوده دید ۶.٠(mi)
اشعه فرابنفش 5-Moderate
رطوبت ٢۵.۶٩(in)